Ремонт – штука складна. Його результат зазвичай викликає почуття гордості і задоволення, а от сам процес часто лякає. Одна з головних причин «ремонтофобии» — тонни бруду, сміття і пилу, які, здається, неминуче повинні заповнити ваш будинок. Однак знайомство з сучасними технологіями обробки приміщень і використання деяких простих рекомендацій дозволить назавжди позбутися цих страхів.

Відразу обмовимося: абсолютно «стерильних» способів проведення ремонту поки що не придумали. Тим не менш, завдяки сучасним рішенням можна в рази зменшити кількість сміття і пилу навіть при проведенні традиційно брудних робіт.

Наприклад, що прийшли на зміну цементу, піску і алебастру сухі будівельні суміші дозволяють готувати робочий розчин дуже швидко і з мінімальною витратою води. Вхідні в їх склад ефективні зв’язувальні речовини забезпечують отримання однорідної клейкої маси оптимальної консистенції, після застосування якої не залишається бруду і патьоків. А спеціальні присадки, в тому числі полімерні та епоксидні, в рази зменшують час схоплювання і висихання складу.

Завдяки своїм якостям сухі суміші сьогодні поширені надзвичайно широко і застосовуються для приготування шпаклівки та штукатурки (зокрема, добре всім знайомі Vetonit і Rotband), плиткового клею (наприклад, Unis), затірки (Ceresit, Atlas тощо), а також інших складів.

Коли не потрібна бетономішалка

Якщо «сухі» технології при обробці стін вже одержали широке поширення, то в якості основи для підлоги досі найчастіше застосовують стяжку з цементно-піщаного розчину. Щоб її створити, потрібно в буквальному сенсі перелопатити тонни цементу, піску і води. Квартира при цьому перетворюється в подобу будмайданчика у сезон дощів. Стяжка вимагає немало часу, а попередня розмітка — особливого професіоналізму: цемент схоплюється швидко, а якщо основа вийде нерівним, то всі зусилля будуть зведені нанівець.

Однак і в цьому випадку є альтернативи. Наприклад, насипні підлоги. При їх формуванні плити перекриття покривають товстим шаром сухої засипки, яку захищають паровлагоизоляционным покриттям і застилають міцним листовим матеріалом. Нарешті, зверху укладають підлогове покриття. На відміну від стяжки, основа під засипку не вимагає попередньої підготовки — збивання нерівностей і напливів, закладення невеликих тріщин і пр. Якщо перекриття досить рівна, то замість засипки можуть застосовуватися плити з екструзійного пінополістиролу. Є у таких підлог і ще одне незаперечне достоїнство: вирівнювати їх значно простіше, так як можливі помилки в даному випадку легко виправити.

Однак найбільш технологічний варіант – регульовані підлоги. У цьому випадку основою для покриття служать лаги, наприклад, дерев’яні бруси. У них висвердлені отвори, в які по різьбі укручуються болти-стійки. Якщо спеціальним ключем обертати болти, лаги піднімаються чи опускаються, таким чином, з’являється можливість виставити підлогу по рівню. Зверху укладають фанеру і стелять ламінат, паркет або лінолеум. Статеву дошку і масив паркетної дошки часто монтують і без настилу. Така підлога зручний ще і тим, що під ним можна протягнути всі домашні комунікації.

Раз — і готово!

Досить часто ремонт супроводжується заміною вікон, особливо в будинках старої споруди. Це один із найбільш відповідальних етапів, і багато замовники заздалегідь морально готують себе до того, що після нього їм доведеться неабияк попітніти, прибираючи бруд і виносячи сміття. Але насправді встановлення сучасних віконних конструкцій, виконана кваліфікованими фахівцями, — практично стерильна операція. «Вікно кріпиться в прорізі таким чином, що між рамою і стіною по периметру залишається зазор, який заповнюється монтажною піною. Тому необхідності в «доопрацювання» отвору з використанням цементного розчину зазвичай не виникає, — пояснює Лев Минуллин, заступник комерційного директора Групи компаній ПРОПЛЕКС, найбільшого російського виробника віконного ПВХ-профілю за австрійськими технологіями. — Утворилися шви проклеюються пароізоляційної стрічки, а для фінішної обробки застосовуються спеціальні готові рішення, наприклад, пластикові укоси, самоклеючі наличники і нащільники. Ця технологія дозволяє повністю відмовитися від малярно-штукатурних робіт».

Таким чином, сама брудна частина роботи — це демонтаж старого віконного блоку. Але зараз всі солідні віконні компанії безкоштовно включають цю опцію (разом з виносом сміття) в стандартний пакет послуг. «Додаткові сервісні послуги, не збільшують загальну вартість робіт, стають сьогодні правилом хорошого тону, що свідчить про серйозність намірів і уважному ставленні до споживачів», — зазначає Лев Минуллин. Фахівець радить уважно ознайомитися з набором стандартних, що входять у вартість замовлення, послуг віконної компанії, перш ніж викликати замірника. Це позбавить вас від необхідності займатися прибиранням: залишиться лише зняти захисну плівку з рами і підвіконня.

Весь процес монтажу віконного блоку зазвичай займає не більше двох годин, а щоб поміняти вікна у всій квартирі достатньо одного-двох днів. Тому серйозних змін у графік ремонтних робіт також вносити не доведеться.

Перепланування — це просто

Крім заміни вікон, дуже часто виникає бажання (а іноді і необхідність) змінити планування приміщення, наприклад, звести додаткові перегородки або влаштувати в межкомнатном отворі арку. Сьогодні це цілком можна здійснити і без традиційних цегли, розчину та кельні. Так, останнім часом широке поширення одержали модульні конструкційні рішення, наприклад, на основі опалубки з оцинкованого сталевого профілю.

Вони жорстко кріпляться до підлоги, стелі та стін, а зовні обшиваються гіпсокартоном — і нова стіна готова. Інше можливе рішення — гіпсові пазогребневі плити (ПГП). Їх виготовляють з будівельного гіпсу у формі прямокутного паралелепіпеда, стикувальні і опорні поверхні якого мають пази і гребені. Таким чином, перегородка збирається, як дитячий конструктор.

Для обробки нових стін можна використовувати модульну альтернативу традиційним шпалерам — стінові панелі. Кріпляться вони за допомогою дрібних цвяхів або клею. До речі, це дуже практично: якщо пошкодиться одна з панелей, досить просто замінити її на нову. Раніше єдиною перешкодою на шляху поширення таких панелей був їх зовнішній вигляд: вважалося, що вони не підходять для дому. Проте зараз ситуація змінюється. Так, американська компанія B+N Industries випустила фактурні панелі з об’ємними візерунками. На ринку з’явилися навіть фотопанелі з різними пейзажами. Інший приклад — панелі ISOTEX, застосовувані для обробки стін і стель житлових і офісних приміщень. Панелі мають декоративну обробку шпалерами або текстилем, є і варіанти під фарбування.

Нарешті, непоганим рішенням в багатьох випадках стануть готові модульні перегородки, які при необхідності можна швидко демонтувати або перенести в інше місце.

Наша дах — небо блакитне

Якщо нетрадиційні технології настилу підлог і зведення перегородок сьогодні тільки з’являються в побуті, то в обробці стель вони починають поступово витісняти звичну побілку. Особливо популярні зараз натяжні стелі — на 100% «чиста» технологія, що дозволяє не замислюватися про вирівнюванні і оштукатурюванні стельового перекриття і істотно урізноманітнити варіанти обробки приміщень.

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статья
Следующая статьяКапитальный ремонт

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here