Швидкомонтовані будівлі – це каркасні або безкаркасні будівлі, конструктивні особливості яких дають можливість зводити їх незалежно від кліматичних умов. В основному швидкобудуюємі будівлі будують із застосуванням металоконструкцій, стіни виготовляють або за допомогою незнімної опалубки, або монтують сендвіч-панелі, найчастіше так само використовують технологію полистової збірки.

Швидкомонтовані модульні будівлі дуже швидко завоювали ринок, причин тому безліч, і одна з головних – це відсутність т. н . «мокрих» процесів. Будівництво швидкомонтованих будинків ведеться в будь-який час року : стіни та покрівля монтуються за допомогою зварювання або болтових з’єднань. Це істотно скорочує терміни зведення будівлі, знижується навантаження на металокаркас і фундамент, здешевлюється будівництво.

Швидкомонтовані будівлі на болтових з’єднаннях можна при необхідності розібрати і перевезти в інше місце, а одноповерхові невеликі по площі будівлі технологія дозволяє встановлювати на майданчику без фундаменту.

Швидкомонтовані будівлі поділяються на два основних типи: будівлі на основі металоконструкцій і легких огороджувальних конструкцій (БВЗ на основі МК і ОМК).

Збірні і модульні швидкомонтовані будівлі
Збірні швидкобудуюємі будівлі монтуються на місці будівництва, при цьому технологія передбачає наявність внутрішньої і зовнішньої обробки, що дає можливість реалізовувати будь-які архітектурні рішення. В основному за допомогою подібної технології зводять склади, ангари, виробничі будівлі, торговельні центри, павільйони, спортивні комплекси і навіть житлові будинки.

Модульні швидкомонтовані будівлі монтують з готових типових модулів. Стандартний модуль має розмір 6х2,5 метра і висоту від 2-х до 2,5 метрів. В основному з модулів зводять 1 — та 2-поверхові будівлі. Подібного роду споруди не відрізняються оригінальною архітектурою, оскільки вони призначені для рішення практичних завдань. Так, за допомогою модулів будують невеликі мобільні офіси, адміністративно-побутові будівлі, вахтові селища (куди входять гуртожитки, їдальні, банно-пральні комплекси, медпункти, магазини)

Ринок швидкомонтованих будівель. Історія
Ефективність будівництва швидкомонтованих будівель на основі металевих конструкцій дала можливість поширитися даної технології в усьому світі. Швидкомонтовані будівлі багатофункціональні, технологія дозволяє зводити об’єкти для різних сфер, як то складські комплекси, ангари, торгові, офісні, розважальні центри, спортивні споруди, котеджі і навіть багатоповерхові будинки. Технологія будівництва на основі металлокаркаса стала на стільки популярною, що в деяких країнах до 70% будівель будуються саме таким чином.

США і Канада. Будівництво швидкомонтованих будинків було розпочато після Другої Світової війни. На сьогоднішній момент американці керуються принципом : «будь-яка будівля повинна швидко будуватися і швидко демонтуватися». Тому на основі цієї технології тут будують і вдома, і торгові центри, спортивні споруди, склади…

Європа. Інтерес до даної технології виник у 60-х роках 20 століття. Напрацювання європейців в цій галузі такі, що основна частина нежитлових споруд, — це виставкові комплекси, гіпермаркети, логістичні центри і склади, виробничі об’єкти, кафе, автомийки, заправні станції, спортивні споруди будуються саме подібним чином.

Японія в цьому питанні багато пішла далі, оскільки будівлі на основі сталевих конструкцій є сейсмоустойчивыми. Індивідуальні житлові будинки тут будують за технологією ЛСТК.

Росія. Наші будівельники і бізнесмени, побачивши великий економічний ефект від будівництва подібних споруд, почали використовувати дану технологію практично повсюдно.

Але західні напрацювання не завжди придатні для Росії, тут не виходить будувати однотипні швидкомонтовані будівлі. Клімат відіграє основну роль при будівництві будівлі по даній технології. Так, обов’язковими стають стінові конструкції з сендвіч-панелей, утеплений підлогу, а так само утеплені протипожежні металеві двері та ворота. Швидкомонтовані модульні будівлі повинні відповідати вимогам існуючих норм з енергозбереження, конструктивних елементів, інженерного забезпечення і бути обладнаними усіма необхідними системами телекомунікацій. Окремо потребує опрацювання і система життєзабезпечення, тому швидкомонтовані модульні будівлі повинні мати в наявності опалення, електрика, кондиціювання, водопостачання, каналізацію, вентиляцію, слабкострумові системи. Швидкобудуюємі будівлі з сендвіч-панелей – відмінне рішення для будівництва торгового центру, ринку, спортивної споруди.

Швидкомонтовані будівлі : переваги та перспективи
Основними перевагами будівель на металлокаркасе є:

міцність,
пожежобезпечність,
сейсмостійкість,
довговічність,
низькі матеріальні і тимчасові витрати,
всі необхідні комунікації монтуються в короткі терміни.
Як відзначають аналітики будівельного ринку, навіть кризові явища в економіці не могли підірвати зростаючої популярності швидкомонтованих будівель. Так, розширенню ринку швидкомонтованих будівель сприяють постійно зростаючі потреби населення. Збірні модульні будівлі входять в сучасне життя великих і малих населених пунктів. Справжні показники застосування мобільних тимчасових будівель в будівництві на даний момент в два рази перевищують дані раніше прогнози.

Швидкобудуюємі будівлі з сендвіч-панелей відповідають не лише всім стандартам техніки безпеки та економічної ефективності, але і виділяються особливої архітектурної естетикою. Сендвіч-панелі вже на заводі забарвлюються в заданий згідно з проектом колір, видимі елементи металоконструкцій захищають від природних впливів.

Ринок швидкомонтованих будівель зараз знаходиться в стадії успішного функціонування: відпрацьовані технології, продумані ключові моменти, пов’язані з погодними умовами нашої країни, бригади монтажників вже мають солідний досвід роботи з даною технологією.

ПОДЕЛИТЬСЯ
Предыдущая статьяМифы о каркасном доме
Следующая статья

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here