Кожен раз, коли потрапляє в руки пакет документів на будівництво чергової висотки, задаюся одними і тими ж питаннями. А що далі? Як буде забудовник вирішувати проблеми з мешканцями при експлуатації будинку? Або тут головна мета — отримати гроші з продажу квартир, а там хоч трава не рости»? — пише Іван Кудояр, консультант з нерухомості.

Мова йде про незаконне будівництво багатоквартирних будинків на непристосованій для цього землі, з абсолютно іншим правовим статусом: «під будівництво індивідуального будинку та госп. будівель». Якщо хтось вважає, що подібне порушення є винятком з правил і таких будинків одиниці, він помиляється. Сьогодні це — сотні багатоповерхових будинків і комплексів, десятки тисяч квартир. Причому багато чого залежить від регіону. У деяких обласних центрах подібна практика неприпустима, в Києві вона існує, хоча піддається критиці пильних покупців і нагляду з боку перевіряючих органів. Особливо вражають масштаби цього явища в містах-супутниках Києва: Софіївська Борщагівка, Ірпінь, Буча, Вишневе, там 20% — 50% від усіх будинків будуються на землях з іншим цільовим призначенням. Ми пропонуємо вам розглянути дуже гарну пропозицію від ЖК «Традиція» http://tradicia.kiev.ua/ru/complex/genplan/

Що це означає? У свій час, в Україні була узаконена приватизація квартир, і щоб не ображати власників будинків, держава прийняло рішення передавати господареві у власність ділянку безкоштовно. Нехай будує на свій страх і ризик, користується землею, продає. Поступово ситуація почала виходити з-під контролю. Маленькі шматочки землі стали з’єднуватися, будинок почав підростати до 4, 5, 9, 16, 24 поверхів, будови стали об’єднуватися в цілі житлові комплекси. Таким чином, забудовники йдуть на грубе порушення всіх норм і правил, міська влада на це закривають очі, держава не діє. Ще добре, що в Україні відсутня практика знесення багатоповерхівок, як це заведено в Росії.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here